KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsningar 13614040

nr 1361 4040

Sten Eklund

(1942-2009), Sverige

Färgetsningar, 3 st. Signerad, numrerad PT III/IV. Etsning + handkolorering. Bladets mått: ca 50x40 cm, oramat löst blad

Sten Eklund, svensk målare och grafiker född 1942 i Uppsala, död 2009 .

Utrop:

500 kr

Såld:

1.500 kr

måndag 23 november 2020
kl 19:32:25

Sten Eklund

Läs mer om Sten Eklund